Aktualności

W 2023 r. kolekcja Stanisława F. Gajerskiego obejmująca naczynia ceramiczne związane z ośrodkiem garncarskim w Potyliczu przekazana została przez jego spadkobierców do zbiorów Muzeum Kresów w Lubacziwue. Połączenie tej kolekcji z zasobami Muzeum pozwoliło na stworzenie jednego z największych zbiorów ceramiki potylickiej w Polsce. W grudniu tego samego roku 25 obiektów z kolekcji poddano pracom konserwatorskim.

Za nami wernisaż wystawy pokonkursowej „Pastelowy portret im. Krzysztofa Krzycha”, przygotowanej we współpracy Muzeum z PLSP im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Wernisaż wystawy odbył się  w siedzibie głównej Muzeum w dniu 10 marca, o godz. 16:30. i był częścią obchodów Jubileuszu 75. lat Szkoły.  Wystawa potrwa do 5 maja 2024 r.

W środę (6 marca) uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Główne wydarzenia, dzięki życzliwości ks. proboszcza Dominika Samulaka, odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Łukawieckiej, miejscu nieprzypadkowym, ponieważ w ramach tegorocznych uroczystości chcieliśmy przypomnieć sylwetkę ks. Józefa Waląga, dawnego administratora parafii, kapłana niezłomnego, kapelana ZWZ-AK oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” ziemi lubaczowskiej, organizatora samoobrony przed UPA na tym terenie i więźnia władz komunistycznych.

Serdecznie zapraszamy na trzecie z cyklu spotkań „Rozmowy na Pograniczu”, które odbędzie się w Zespole Cerkiewnym w Radrużu w niedzielę, 17 marca 2024 r., o godz. 17. Gościem spotkania będzie Aneta Prymaka-Oniszk, która w rozmowie z dr Krystyną Gielarek-Gorczycą opowie o swoich dwóch książkach „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” (Czarne, 2016) oraz „Kamienie musiały polecieć. Wymazywana przeszłość Podlasia” (Czarne, 2024).

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZIN

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

ul. Jana III Sobieskiego 4
37-600 Lubaczów

Radruż 13
37-620 Horyniec-Zdrój

Nowe Brusno 103
37-620 Horyniec-Zdrój

Skip to content