Laureaci VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego - Lubaczów 2014

Jury konkursu VIII Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego - Lubaczów 2014 obradujące w dniach 30-31 maja 2014 r.  w składzie:
Louiza Karapidakis /Ateny/ - przewodniczący;
prof. Grzegorz Bienias /Kraków/;
prof. Piotr Kielan /Wrocław/;
prof. Leszek Mądzik /Lublin/;
prof. Apoloniusz Węgłowski /Warszawa/;
mgr Stanisław P. Makara /Lubaczów/ - kurator konkursu,
spośród 425 prac 160 autorów jury wybrało 100  prac 65 autorów do wystawy pokonkursowej.
Jury konkursu przyznało nagrody i wyróżnienia następującym artystom:
 
Grand Prix
Kamil Pieczykolan /Wrocław/
Akt I, węgiel, czerń żelazowa, papier, 100 cm x 70 cm
Akt II, węgiel, czerń żelazowa, papier, 100 cm x 70 cm
Akt III, węgiel, czerń żelazowa, papier, 100 cm x 70 cm
UZASADNIENIE: za głębokie wibracje wewnętrzne uzyskane dzięki  wysublimowanym i metafizycznym zabiegom artystycznego wyrazu oraz za wysoki poziom umiejętności warsztatowych.
 
I Nagroda
Sławomir Grabowy /Gdańsk/
List do Pani Bożeny Kowalskiej, technika własna, papier, 70 cm x 100 cm
UZASADNIENIE: za oszczędność środków wyrazu,  siłę materii, dramaturgię i rytm światła oraz archetypiczny charakter narzędzia.
 
II Nagroda
Joanna Janowska-Augustyn /Wieliczka/
Miłość I, węgiel, sucha pastel, papier, 100 cm x 70 cm
Miłość II, węgiel, sucha pastel, papier, 100 cm x 70 cm
Miłość III, węgiel, sucha pastel, papier, 100 cm x 70 cm
UZASADNIENIE: za piękno materii tworzącej wyraz głębokiego humanizmu poprzez walor wewnętrznego światła. Nowoczesna kompozycja obrazu tworząca nastrój spokojui równowagi.
 
III Nagroda
Ita Haręza /Łódź/
Ciało własne 2, ołówek, kredka, papier, 70 cm x 41 cm
Ciało własne 3, ołówek, kredka, papier, 70 cm x 41 cm
UZASADNIENIE: za wykorzystanie w sposób przemyślany pejzażu i tkanki ciała ludzkiego dla stworzenia metaforycznej atmosfery przestrzeni z akcentem na dekoracyjny charakter pracy.
 
Wyróżnienie honorowe
Teresa Adamowska
Droga I, technika własna, papier, 100 cm x 70 cm
Droga II, technika własna, papier, 100 cm x 70 cm
Droga III, technika własna, papier, 100 cm x 70 cm
 
Cyprian Biełaniec
bez tytułu, ołówek, papier, 70 cm x 100 cm
 
Michalina Cieślikowska-Kulmatycka
Dom A, tusz, kredka, akryl, papier, 50 cm x 38 cm
Dom B, tusz, kredka, akryl, papier, 50 cm x 34 cm
Dom C, tusz, kredka, akryl, papier, 50 cm x 34 cm
 
Łukasz Gierlak
Zbliżenie I, węgiel, papier, 100 cm x 70 cm
Zbliżenie II, węgiel, papier, 100 cm x 70 cm
 
Izabela Kita
Z cyklu „Robótki ręczne” – Koronkowy nokturn, tusz, papier, 100 cm x 70 cm
Z cyklu „Robótki ręczne” – Koronkowy nokturn I, tusz, papier, 100 cm x 70 cm
 
Agnieszka Majak
bez tytułu 1, ołówek, papier, 100 cm x 70 cm
bez tytułu 2, ołówek, papier, 100 cm x 70 cm
 
Tomasz Świerbutowicz
bez tytułu, ołówek, papier, 100 cm x 70 cm
bez tytułu, ołówek, papier, 100 cm x 70 cm
 
Michał J. Wielowiejski
bez tytułu, ołówek, papier, 33 cm x 53 cm
bez tytułu, ołówek, papier, 33 cm x 53 cm
 
 Nominowani:
1. Justyna Andrzejewska „Baśnik” (bez tytułu I; bez tytułu II)
2. Andrzej Bator (Łańcuchy Witolda Lutosławskiego; Ślubny portret)
3. Katarzyna Betlińska (z cyklu „Siedem życzeń” - 01; z cyklu „Siedem życzeń” – 02)
– Koronkowy nokturn I)
4. Grzegorz Klimek (Struktura II)
5. Robert Olszowski (Czas, przestrzeń 102; Czas, przestrzeń 104)
6. Dariusz Piekut (Nowe miejsce 3; Nowe miejsce 1)
7. Andrzej S. Prokopiuk (Rysunek 6-koincydencja; Rysunek 7-koincydencja)
8. Ryszard M. Przybylski (Eterafon S; Eterafon W)
9. Andrzej Rułka (Telefony)
10. Magdalena Snarska (Odyseja wewnętrzna-mrok)
11. Paweł Warchoł (Rysunek krematoryjny 14555)
12. Piotr Żaczek (Area 10)
 
 
Nazwiska artystów, których prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej:
Adamek-Chase Katarzyna
Baśnik Paweł
Brylewska Grażyna
Bujak Anna
Cholewa Stanisław
Desperak Andrzej
Ferenc Jan
Frydryk Grzegorz
Galewski Jacek
Górecki Stanisław
Grulkowski Jarosław
Karbowniczek Janusz
Karłowicz Magdalena
Kmieć Przemysław
Kuc Anna
Kuszczak Sławomir
Kwiatkowski Marek
Kwiatkowski Paweł
Markiewicz Andrzej
Misiak Michał
Myjak Aleksander
Nowak Krzysztof
Ostrowski Aleksander
Otręba Mateusz
Paljocha Joanna
Pawłowicz Jerzy
Pitucha Emilia
Polak Monika
Siemionow Hanna
Skowron Piotr
Słota Dariusz
Styka Adam
Szczęśniak Magdalena
Śliwiński Łukasz
Tadaj-Królikiewicz Weronika
Tarkowska Grażyna
Tomczyk Marta
Topor Bogdan
Wiench Julita
Winczek Katarzyna
Wojdała-Markowska Hanna